Uusimmat kuvat

15__sininen_hetki

Ajankohtaista

Puheenjohtajan kuulumiset


Laanilan hiihtoviikolle ilmoittautuminen päättyy 28.1.

Baltian matkan ilmoittautuminen päättyy 31.1.2020!

Baltian matkalla on tilaa! Lisäksi kaivataan kämppiksiä yhdelle mies- ja yhdelle naispaikalle jaetussa 2 hh huoneessa!!

Seefeldin patikkamatkalla on yksi naispaikka vapaa jaetussa 2 hh huoneessa!

Laanilan Kaamoshiihto 2019 kuvina


Irlannin patikkamatkan matkakertomus ja kuvat


Rooma ja Sorrento kuvina


Hämeenlinnan kesäpäivät kuvina



Ilmoittaudu matkoille ajoissa, siten varmistat paikkasi ja matkan toteutumisen

Ulkomaan matkoista ja Laanilan retkista löytyy yhteenveto Tapahtumat-kohdasta sekä kuvasatoa Kuvia ja tarinoita osiossa. Käy katsomassa niitä ja koe matkan kohokohdat uudelleen.

Ilmoittautumislomakkeella on lähtijöiden määrä/max (tarvittava lähtijämäärä matkan toteutumiseen)

OPH-eläkeläisten puheenjohtajat ja sihteerit 2018-2019

Etelä-Pohjanmaa

Lautamäki Heikki, Kalevankatu 30 A 6, 60100 Seinäjoki, puh 0500 564 274, heikki.antero@netikka.fi

Rintanen Eliisa,  Tuiskulansuora 311, 61300 Kurikka, puh. 040 743 4265,
eliisa.rintanen@netikka.fi

 

Etelä-Suomi

Asta Törmä, Aittapolku 6, 14200 TURENKI, puh. 050 561 3545, asta.torma@outlook.com 

Maija Kankkunen, Paulatie 9, 03100 Nummeela, puh. 050 337 4980, maija.kankkunen@kolumbus.fi

 

Kaakkois-Suomi

Olavi Laukkanen, Kinnarniementie 110, 59410 Kirjavala, puh. 050-3412066, olavi.laukkanen@gmail.com

Pirjo Saar, Lautlähteentie 4, 55100 Imatra, puh 050 5838788 pirjo.saar@pp1.inet.fi

 

Kainuu

Pirkko Lumpo, Kuurnantie 39 as 16, 87200 Kajaani, puh 050 081 8141, pirkko@lumpo.fi

Helena Juntunen, Kauppatie 3, 89920 Ruhtinansalmi 050 301 2142  helena.a.juntunen@tutka.net

 

Keski-Pohjanmaa

Marja-Leena Läspä, marjaleena.laspa@gmail.com, puh. 050 342 1213, Merikotkantie 17 as 1, 67200 KOKKOLA

Raija Mannberg-Hillilä, sihteeri, Kaljaasi 24, 67300 KOKKOLA
puh. 050 5485 228, raija.mannberg-hillila@pp.kpnet.fi

 

Keski-Suomi

Helena Äikäs, Juokslahdentie 135, 42300 Jämsä, 050 3496940, helena.aikas@gmail.com

Anneli Kauppinen, Vieräjäntie 2, 40320 Jyväskylä 040 740 7710  anneliristo@gmail.com

 

Lappi

Riitta Suutari,  0400 991 205 riittamarketta.suutari@gmail.com

Oili Kurppa, Kalliorinne 3, 96910 Rovaniemi 040 592 6158 kurppa.oili@gmail.com

 

OPK-eläkeläiset

Heikki Hirvonen, hekah@iki.fi, puh. 050 549 0193

Erkki Pöysti, erkki.poysti@gmail.com, p. 040 501 7929

 

Pirkanmaa

Tuula Rimpelä, Kairatie 2 B 15, 33710 Tampere, puh. 045 269 4888,
tuula.rimpela@elisanet.fi

Ritva Ketonen, Isomäentie 7 A 16, 33950 Pirkkala, puh. 040 531 8233 ritva.ketonen@elisanet.fi

 

Pohjois-Karjala

Jaakko Vuokkonen, Petäjätie 27, 80110 Joensuu 050 586 2459 jtvuok@gmail.com

 

Pohjois-Pohjanmaa

Aino Nyländen, aino.nylanden@hotmail.com, 040-8315481

Esko Kääriäinen, Rantakatu 10 A 12, 90100 Oulu
esko.kaariainen@mail.suomi.net

Pohjois-Savo

Seppo Koski,  koski.seppo@dnainternet.net, puh 0440 577083

Jouni Halme, P-Savon Op-liitto, Puijonkatu 25, 70100 Kuopio, jouni.halme@op.fi

 

Satakunta

Jari Tammi, Pohjankatu 6 A, 26100 RAUMA, jarij.tammi@gmail.com, puh. 040-1899946

Keijo Yrjölä, Friisintie 37 28610 Pori, keijo.yrjola@gmail.com, puh. 044-2141401

 

Suur-Savo

Eija Suni, Kirkkokatu 2 A 4, 57100 Savonlinna, puh. 050 3404819, eija.suni@saunalahti.fi

Liisa Kämäräinen, puh. 050 3607159, liisa.kamarainen123@gmail.com

 

Sydkusten

Kenneth Sandberg, Vattuniemenkatu 18 B 26, 00210 Helsinki, 0400 473678, kej.sandberg@gmail.com

Peter Appelqvist, Krattikuja 1 B, 02320 Espoo, 050 5539779 peter.appelqvist@pp.inet.fi

 

Varsinais-Suomi

Jouko Kaskinen, Kuusikaari 1 B, 21110 Naantali, 0500 124818 jouko.kaskinen@dnainternet.net

Irma Siren, Kunnaankatu 3 as 45, 21200 Raisio, 050-5616736, irmasirenraisio@gmail.com

Österbotten

Ingmar Smeds, Skepparnästået 33, 66240 Petalax, 050-5284184, ingmar.smeds@pp.malax.fi

Raoul Carlstedt, Hjortronggränd 3, 66900 Nykarleby raoul.carlstedt@multi.fi